DEFİ Portföy olarak ana yatırım felsefemiz müşterilerimizin varlıklarına değer katacak şekilde istikrarlı ve aktif portföy yönetimi sergilemektir. Mikro ve makro ekonomik bakış açısı ile Temel analiz, Teknik Analiz, On-Chain Analizleri sonucu dikkatli ve iyi yapılandırılmış, disiplinli yatırım süreci ile orta ve uzun vadeli yatırım planlamaları yapılmaktadır

YATIRIM SÜRECİ

Süreç
Uzmanlık odaklı kurumsal yatırım kararı alma süreci.
STRATEJİ
Aktif portföy yönetimi stratejisi.
YAKLAŞIM
Temel, teknik ve on-chain analizleri ve araştırma odaklı yaklaşım.
HEDEF
En iyi getiriyi hedefleyen varlık seçimi süreci.
RİSK
Risk seviyesi ve getiri beklentisine uyumlu portföy yapısının oluşturulması.
DİSİPLİN
Risk seviyesine bağlı olarak disiplinli portföy yönetimi.

VERİ KAYNAKLARIMIZ .

Neden Kripto Para yatırımı yapmalıyım?

Blokzincir teknolojisi ile birlikte internet odaklı dünyamızda yeni yatırım trendleri artmaya başlamıştır. Geleneksel yatırım araçları dünyasına yeni bir alternatif olarak düşünülen kripto paralar ise trendlerin merkezinde yer almaktadır. Yüksek risk ve yüksek getiriye sahip olan kripto paralarda yaşanan global trend henüz emekleme aşamasındadır. Bütün dünyanın benimsemesinden önce bu sektöre yapılacak yatırımlar gelecekte büyük getirilere sahip olmanın anahtarıdır.

Mart 2022 tarihi itibariyle bütün kripto varlıkların toplamı Microsoft ile yaklaşık aynı piyasa değerine sahiptir (2 Trilyon $) ve bu eğilimin önümüzdeki dönemde daha da artacağı değerlendirilmektedir. 48.000 adet Bitcoin’e sahip olan Tesla şirketi gibi, dünya çapındaki oyuncular da para arzının genişlemesine karşı kendilerini korumak için kripto varlıklar kullanmaktadır. Artan enflasyon oranları ve sürekli para arzını artıran merkez bankaları göz önüne alındığında, yatırımcılar kripto varlıklarını dijital bir değer deposu olarak kullanmayı giderek daha fazla düşünmektedirler.

İnternetin bütün dünyayı saracağını öngören vizyonerlerin bu teknolojiye yatırım yapması gibi erken kripto para yatırımcılarının da önünde uzun ve parlak bir patika bulunmaktadır. Riskleri çok olduğu gibi getirileri de çoktur. Kazanç için yeterli zaman ve sağlam yatırım uygulamalarını takip eden profesyonel bir yaklaşım yeterlidir.

Neden Kripto Para Portföy Yönetimi’ni kullanmalıyım?

Kripto para yatırımları yeterli özveri ile araştırma yapılmadan yapıldığında kumara dönüşebilmektedir. Kripto para hareketlerini bilinçli bir şekilde analiz etmek için teknik analiz ve temel analiz bilgisinin yanında on-chain analizleri, balina hareketleri takibi, blokzincir değer metrikleri, geliştiricilerinin katkıları ile topluluk gelişimi gibi özellikler incelenerek risk/ödül dengesi hakkında detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Çok yüksek tempoya sahip ve her gün gelişen kripto para dünyasını gün içerisinde takip etmek çoğu yatırımcı için zordur. Bu nedenle yatırımlarınıza değer katmak için DeFi Portföy Türkiye’nin ilk Kripto Para Portföy Yönetim Şirketi olarak kurulmuştur.

Yatırım yapılacak projeleri nasıl seçiyorsunuz?

Risk sermayesi firmalarına benzer şekilde yatırım yapılacak projeler için önemli bir araştırma yapılmaktadır. Projelerin ekipleri, fikirlerin içerdiği değer, finansal sisteme yapılan katkı, geçmiş fiyat hareketleri ile birlikte topluluk tarafından kabulü en dikkat edilen tercih aşamaları olmaktadır. Diğer taraftan dünya çapında takip edilen kripto para borsaları ve risk sermayesi firmalarının hareketleri de incelenerek portföy içeriğine karar verilmektedir.

Yüksek oynaklık ortamında riski nasıl yönetiyorsunuz?

Kripto para piyasasını yönlendiren en önemli aktör Bitcoin olması nedeniyle öncelikle Bitcoin hareketlerini takip ediyoruz. Diğer taraftan yatırım yapılan protokollerin piyasa değerine ve toplam kilitlenen değerine (TVL) odaklanıyoruz. Projenin sosyal medyadaki popülerliği ise takip edilen başka bir metrik. Makine öğrenmesi ve yapay zekâ projeksiyonları ile portföyümüzü takip ederek ayı piyasası dönemlerinde Stabil Kripto Para Portföyü’ne daha fazla odaklanıyoruz.

Yatırımlar nerede toplanıyor?

Kripto Para Portföyü CEX olarak anılan merkezi kripto para borsaları (BTCTurk, Paribu, Binance, GATE vb.) ile DEX olarak adlandırılan merkeziyetsiz platformlarda tutulmaktadır. Merkeziyetsiz borsaların büyük bir potansiyel barındırması ve lending, farming, staking, liquid farming gibi farklı getiri yöntemleri kullanılabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Hangi kripto varlıklara yatırım yapılmıyor?

Kripto varlıkların yüksek risk, yüksek getiri taşıdığı bilinmektedir. Bunun üzerine daha riskli bir yatırım hareketine girilmemektedir. Bu nedenle margin işlemleri, futures işlemleri, halka arz işlemleri (ICO, IDO, IEO), NFT alım satımı, mining işlemleri ile kısa vadeli al-sat işlemleri yapılmamaktadır.

Hangi portföylere katılım sağlanabilir?

DeFi Portföy içerisinde şu anda iki farklı portföye katılım sağlanabilmektedir. İlki Karma Fon olarak adlandırılan, içerisinde profesyonelce seçilmiş, volatilitesi ve getiri potansiyeli yüksek olan kripto paraların bulunduğu portföydür. Diğeri ise kripto paralara göre volatilitesi ile getiri potansiyeli daha düşük olan ve değeri Amerikan Doları’na sabitlenmiş stabil kripto paralardan oluşan Stabil Fon'dur.

Karma Fon’da kripto paraların hareketlerine göre çok yüksek getiri ve kayıp yaşanabilirken, Stabil Fon’da ise oynaklığı çok daha az olan stabil kripto paraların farklı platformlarda değerlendirilmesi değişken getiri sağlanan portföydür. Yüksek getiri isteyen yatırımcılar Karma Fon’u tercih ederken, Türkiye’de döviz kuru faizlerinin yıllık ortalama %0,5 olduğu ortamdan daha yüksek getiri isteyen yatırımcılar Stabil Fon’u tercih etmektedir.

Kripto Para Portföyü komisyonları nelerdir?

Kripto Para Portföyü’nün yönetimi nedeniyle iki tür komisyon bulunmaktadır. Portföy yönetim ücreti ve performans ücreti. Karma Fon tercih edilmesi durumunda yatırım yapıldığında %5 fon yönetim ücreti ve kâr edilen tutar üzerinden %20 performans ücreti kesilmektedir. Stabil Fon tercih edildiğinde ise yatırım yapıldığında %1 fon yönetim ücreti ve kâr edilen tutar üzerinden %1 performans ücreti kesilmektedir.

Kripto Para Portföyü giriş limitleri nelerdir?

Kripto para fonlarına 1000 TL ile giriş yapabilirsiniz.

Sisteme ne zaman giriş/çıkış yapabilirim?

Portföye katılım için web sitemizde yer alan sözleşmeleri onayladıktan sonra ilgili Bankalar üzerinden tarafımıza gönderilen yatırım tutarları T+3 iş günü içerisinde portföye aktarılmakta ve toplam portföy içerisindeki oranınız görüntülenebilmektedir. Aynı şekilde portföyden çıkmak istediğinizde, sistem üzerinden verilen talimatınız sonrasında T+3 iş günü içerisinde belirtmiş olduğunuz hesabınıza aktarım yapılmaktadır.

Kripto Para Portföyü’nde vergi kesintisi var mı?

Kripto para kazançlarına ilişkin herhangi bir mevzuat düzenlemesi olmaması nedeniyle şu an için stopaj veya gelir vergisi yoktur.

Kripto Para Portföyü’nden kazandıklarımı ne zaman realize etmeliyim?

DeFi Portföy, strateji odaklı bir yaklaşımla uzun dönemde mutlak getiri sağlamayı hedeflemektedir. Kripto paraların çok riskli olması nedeniyle yatırım yapma düşüncesi dikkatlice değerlendirilmelidir. Portföyümüzde kısa vadeli al-sat işlemleri yapılmadığından uzun vadeli bir yatırım düşüncesi ile portföye katılım sağlanmalıdır. Kripto paraların da geleneksel yatırım araçları gibi döngüsel hareketleri olması nedeniyle minimum 3 ile 5 yıl elde tutulması durumunda maksimum getiriye ulaşılabileceği tahmin edilmektedir.

Aklınızdakİ dİğer sorular İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

Bu alanı doldurmanız zorunludur.
Bu alanı doldurmanız zorunludur.
Bu alanı doldurmanız zorunludur.
Bu alanı doldurmanız zorunludur.
Bu alanı doldurmanız zorunludur.

Uzun vadelİ
& Yüksek GETİRİLİ yatırımlar